تبلیغات
انجمن نجوم دانشگاه صنعتی قم - اطلاعیه
چهارشنبه 23 فروردین 1391

اطلاعیه

   نوشته شده توسط: محمد مهدی قاصدی    

به نام خدایی که در این نزدیکیست
سلام 
احتمالا این سوال در ذهن همه دوستانی که قرار بود 5شنبه و جمعه در خدمتشون باشیم وحتی کسانی که کمو بیش در جریان این اردو بودند ایجاد شده که چه اتفاقی افتاده.
برای اطلاع همگان باید بگم که اردوی مرنجاب انجمن علمی نجوم با کیفیتی که اعلام شد و در تاریخی که اعلام شد برگزار نخواهد شد.
به عنوان دبیر انجمن از تمامی کسانی که به ما منت گذاشتند و اعتماد کردند و دراردوی ما ثبت نام کردند تشکر میکنم و از همه دوستان عذر میخواهم که نتونستیم به وعدمون عمل کنیم 
از اونجایی که بنای ما بر شفاف سازیه تمام اتفاقاتی که تو این مدت افتاد رو اینجا میگم تا اونچه رو که من میدونم شما هم بدونید.
تقریبا یکماه قبل از عید بنده به دفتر فرهنگی رفتم و سوال کردم که به توجه به اینکه برنامه های رصدی ما نیازمند امکاناتی هست که هماهنگیش کار راحتی نیست این امکان وجود داره که اردوی ما به صورت همزمان برای خانمها و آقایون برگزار بشه؟و با توجه به سابقه برگزاری اردوهایی پیش از این به صورت مختلط در دانشگاه به من گفتن که اگر اتوبوسها جدا باشند و محل استقرار هم شرایط نامناسبی نداشته باشه بله میشه.
ما هم از همونموقع پیگیریهای خودمون رو شروع کردیم و فعالیت بچه های انجمن برای هماهنگیه مکان و امکانات شروع شد تا اینکه پس از برگزاریه جلسات متعدد درخواست کتبی انجمن یک هفته پیش از پایان دانشگاه در سال 90 به واحد فرهنگی داده شد و پس از توضیحات داده شده با برگزاریه اردوی مختلط مرنجاب با ضوابط ذکر شده موافقت اولیه صورت گرفت
در زمان تعطیلات بخشی از تبلیغات ما و ثبت نام انجام شد.روز 14 فروردین تمام اعضای انجمن با توجه به اینکه هیچکدوم از کلاسهاشون تشکیل نمیشد به دانشگاه آمدند برای هماهنگی برنامه.
همونروز من رفتم به دفتر فرهنگی و پیگیر درخواست شدم و فرمودند که "به تایید ریاست محترم هم رسیده و برید ببینیم چه میکنید.ما به شما اعتماد کردیم "ما هم با اشتیاق تمام به ادامه هماهنگی هامون پرداختیم. 
از اینروز تا روز 21 فروردین ما تمامی امکانات لازم رو هماهنگ کردیم که شامل دو دستگاه اتوبوس و سه وعده غذا که دانشگاه تعهد کرد که به ما بده و همچنین امکانات رصدی و کمپینگ، میشد.برای تامین امنیت دانشجوییان تدابیر کاملی صورت گرفت و همچنین با حراست دانشگاه هماهنگ شد و قرار بر این شد که نماینده اونها هم با ما باشند.
تا اینکه روز 21 ام به من گفتن که دانشگاه میخواد فاصله کمپ خانمها با آقایون 500 متر باشه.ما هم گفتیم باشه.کمی بعد گفتن تمام برنامه ها جداست دیگه؟چیزی مشترک نباشه.باز هم گفتیم باشه.کمی بعد گفتن بین حرکت خانم ها و آقایون 4 ساعت فاصله باشه.باز هم گفتیم باشه. و لی این باشه گفتن ها اصلا چیزی نبود که برامون راحت باشه چون هر کدومشون یکی از برنامه های مارو بهم میریخت ولی باز هم سعی کردیم دانشگاه و درک کنیم و به هر قیمتی شده سر حرفی که زدیم بمونیم.
اما آخرین درخواست دیگه برامون غیر قابل قبول بود.
اینکه آقایون اینهفته برن و خانمها هفته آینده.
یکروز کامل(سه شنبه) هیچ یک از ما کلاس نرفتیم و بحث و چانه زنی کردیم که نمیتونیم به خانمها بگیم برنامه ریزیاتونو بهم بزنید و انجمن میخواد زیر حرفش بزنه اما چاره ای نبود.انگار این اعتماده یا از اول نبود یا عده ای از بین برده بودنش.
ابتدا قبول نکردیم و تا ساعت 7 بعد از ظهر به هر دری که میشد زدیم تا برنامه رو همونطور که قول دادیم برگزار کنیم اما نشد.(لازم به ذکره مسئولین پس از ساعت اداری رفتن منازلشون انگار تنها کسی که دلش میسوخت فقط ما بودیم)
ما هم راضی شدیم کم کم که زیر بار این حرف منطقی و قانونی دانشگاه که مجوزی که بیش از یک ماه پیش داده بودن رو 48 ساعت پیش از برنامه لغو کردنمیرفتیم که خبر رسید آب و هوا برای اینهفته مناسب نیست و فعلا برنامه معلق شد.یعنی اگرم بخواد برگزار بشه موکول میشه به هفته ای آتی و البته با کیفیتی که دانشگاه میگه
حالا دانشگاه از ما میخواد اونطور که گفته برنامه برگزار بشه و میگه حمایت میکنیم !!!!!ما هم فعلا پذیرفتیم اما خیلیا خرده گرفتن که چرا زیر بار رفتید.
اینو به شما واگذار میکنیم.بگید چیکار کنیم .
انصاف بدید ما مقصریم؟
آیا دانشگاه نباید پاسخگوی اینهمه دانشجو باشه!؟


.........
دوشنبه 28 فروردین 1391 02:15 قبل از ظهر
واقعا جایه تاسف داره واسه مسوولین دانشگاه,خیلی سطحی نگرو کوته فکرو عقده ای هستن!
اینکارشونو نباید بیجواب بزاریم
ینفر
شنبه 26 فروردین 1391 05:33 بعد از ظهر
سلام
بنظر من بیگدار به آب نزنیم
یکشنبه برا اعتراض نریم
حرکتمون باید با هماهنگی و منسجمتر باشه
و خط مشیمون مشخص باشه
ینفر
شنبه 26 فروردین 1391 12:07 بعد از ظهر
سلام.الان خیلی بدشده واسه یکشنبه,نمیدونیم حرکت حساب شده هست یانه.اگه توجه نکن نجوم هماهنک میکنه خودمون بریمیانه
کاش ازبچه ها میخاستین نرن فعلن .شما حرف اخرتونو زدید بامسولا؟نمیذارن دیگه؟
تصمیم قطعیو بگیریم بعد.اگه بخایم بریم شما با یه تور هماهنگ میکنید؟هزینش چقده؟چندنفر میان؟بعد بچه ها برن اعتراض که اگه جواب نداد سریع بریم خودمون
حانیه سیف اللهی
شنبه 26 فروردین 1391 11:20 قبل از ظهر
اگه دانشگاه موافقت می کرد تعجب بود!!

آخه یکی نیست بگه شما500 متر فاصله بذار .4 ساعت فاصله بذار .یه هفته فاصله بذار
آخرش که چی ؟؟
چرا به راحتی باید به دخترا و پسرا توهین کنن ؟؟؟
مگه دخترا و پسرائی که برای این اردو تو لیست نهائی بودن برچسب .... خورده بودن ؟؟؟
تو رو خدا در مقابل همچین کاری که کردن ساکت نشینید

چندروز پیش خبری شنیدم که برای ما دخترای صنعتی قم تصویب کردن . که قراره ترم بعد اجرا بشه(که بی ربط با بازی که سر این اردو درآوردن نیست ).به خدا از وقتی شنیدم دارم دیوونه میشم

سکوت دانشجوها یعنی بی تفاوتیشون در مقابل همچین کارها و تصویباتی
یعنی ما اینقدر بدبختیم که باید ساکت بشینیم اونا هرکاری که دوست دارن بکنن
محمدی
شنبه 26 فروردین 1391 08:53 قبل از ظهر
به نظرتون اگه به صورت جدا بریم چی میشه اخه اونجا که امنیت نداره اگه اتفاقی بیافته کی جوابگو هستش؟؟؟
شنبه 26 فروردین 1391 02:32 قبل از ظهر
تو همین سال اول دانشگاهو شناختیم...واقعا که...دانشگاه با ما راه نمیاد...امیدوارم کارشون به ما دانشجوها نرسه
...
شنبه 26 فروردین 1391 02:15 قبل از ظهر
آخه این چه سوالیه می پرسی که از حرکت یکشنبه حمایت میکنن یا نه !!
خب اینجا اینا انجمنن هر کاری کنن فردا به سیخ میکشنشون
میان 100% اخه اینام مثل ما سوال دارن ! ولی اعلام نمی کنن
............
شنبه 26 فروردین 1391 01:48 قبل از ظهر
ببخشید یه سوال داشتم
میخواستم بدونم انجمن نجوم از حرکت یک شنبه بچه ها حمایت میکنه یا نه؟
یعنی خودتونم میاید؟
یا بعضی ها میخوان از ما سوء استفاده کنن؟
با تشکر از زحماتتون
پیمان
جمعه 25 فروردین 1391 10:59 بعد از ظهر
فقط میتونم بگم متاسفم
اول برای مسئولین دانشگاه
دوم برای اونایی که زیرآب بچه های زحمت کش نجوم رو زدن
....
جمعه 25 فروردین 1391 06:25 بعد از ظهر
ye mosht kaj fahme ja namaz ab kesh shodan masolin daneshgah.ah ah halam azin jor tafakorat beham mikhore.
جمعه 25 فروردین 1391 10:53 قبل از ظهر

اولا شما دارید تو دعوای فرهنگی و حراست بازی میکنید.یکم فشار بیارید فرهنگی. شمارومیندازه جلو ک باحراست دعواکنید.حراست هم ب راحتی ب حرفتون توجه نمیکنه و برای این شجاعت وجسارتتون ی درج در پرونده ناقابل درنظر میگیره.الان ک جوگیرید براتون مهم نیساما بعدا صدبار پشیمون میشید.ب هرحال شما برای خودتون کار نمیکنید.برای دانشگاه بازی میکنید.حالا یا ایموری یا اونوری .درضمن آقای قاصدی داری برای کسایی سینه سپر میکنی ک وقتی حراست توبیخت کرد تو صدتاسوراخ قایم میشن و صدتا بیانیه برائت میدن.کلا دانشجوهای باوفایی و با مرامی داره دانشگاه.
معترض3
جمعه 25 فروردین 1391 12:41 قبل از ظهر
نتیجه رو اعلام کنید که کلا اردو کنسله یابعدا میبرید؟
....
پنجشنبه 24 فروردین 1391 11:15 بعد از ظهر
بنده که دلم لک زده برای یه گرد و خاک اساسی....
Matin.R.M
پنجشنبه 24 فروردین 1391 11:08 بعد از ظهر
با سلام
نمیدونم واقعا از کجا شروع کنم و چطوری متحیر بودن خودمو از این اتفاق بیان کنم؟
ولی قبل از هر چیزی باید بگم واقعا خسته نباشید و دستتون درد نکنه،شما نهایت تلاشتون رو انجام دادین و هیچ جای ابهامی هم نداره.
اما خود شما باید بیشتر از همه شاکی باشین برای تمام وقت و هزینه ای که برای این امر صرف کردین ،اون هم در پای وعده های دروغینی که دانشگاه به شما داده بود،واقعا چه کسی می خواد پاسخگو باشه؟
واقعا کجای ایران اینطوریه؟کدوم دانشگاه با این طرز تفکر داره کار میکنه؟همین کارا باعث ایجاد همون چیزی میشه که این آقا زاده ها می خواستن مثلا جلوش وایسن؟این حرکت رو چه اسمشی میشه براش گذاشت؟{بی فرهنگی،عقده،کمبود،عقب ماندگی...}هر چی فکر می کنم،کلماتی از این دست هم برای این حرکت کمه،
ما با همه چیز توی این دانشگاه داریم میسازیم،صدامون هم در نمیاد؛کمبود هر نوع امکاناتی که بگین،ولی اینکه دارن به شعورمون توهین میکنن،خیلی دیگه سخته و برامون گرون تموم شده،شمایی که نمی خواستی یه چنین چیزی باشه از اولش می گفتی، نه اینکه یه عده آدمو بازیچه قرار بدی،واقعا این دانشگاه فضای مسموم و خفه کننده ای داره،ولی،این حرف از من به شما نصیحت،اگه اعتراضی نکنین،تنها یک اتفاقی مثل این اردو نیست که شما باید نگرانش باشین،بلکه اتفاقات مهمتری هم هست که باید به خاطرش {نه} بشنوین،اما نباید احساسی برخورد کنین،اگه نظر بنده حقیر رو قبول کنین،می گم که باید یک روز رو مشخص کنین تا همه افراد انجمن جمع بشن و نظراتشون رو بیان کنن و یه تصمیم جمعی بگیریم و بعد یه حرکتی انجام بدین!اگه 80 نفر دانشجو و حتی بیشتر باشیم دانشگاه به هیچ وجه نمی تونه کار خاصی انجام بده،که شما نگرانشید و اگر مصر باشیم،شاید بتونیم به حقمون برسیم.
بدون مسولینم شد
پنجشنبه 24 فروردین 1391 10:39 بعد از ظهر
ماکه امروز کاشونمونو رفتیم عکس یادگاریمونم گرفتیم با حداقل فاصله.
ی ناهار تپلم زدیم انقد خندیدیمو حال کردیم که نگو.
تا کور شود هرآنکه نتواند دید.
اما اگه بازم بچه ها پایه باشن ما هسیم.
اگه نشد دانشگاه ببره خودمون که اینجوری نیسیم.
بنکدار
پنجشنبه 24 فروردین 1391 09:22 بعد از ظهر
سلام
راستشو بخواید من به عنوان کسی که حرف مسولین دانشگاه و شما رو تا اینجا شنیدم
معتقدم اگه حرکتی نکنیم دانشگاه همچنان بر این باور خودش که(خانما موجودات ظعیف و بی ارداده ای هستن که باید مواظبشون بودو اقایون هم هیولاهای دو سر که باز هم باید به شدت مواظبشون بود)می مونه حالا دیگه خودتون قضاوت کنید بشینیم تا اینقدر این باور و تو گوشمون بخونن که خودمونم بپذیریم ،یا در مقابل این همه توهین یه حرکتی بکنیم؟؟؟؟
البته به این نکته ام توجه داشته باشید که کی قراره مواظب ما باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
tajik
پنجشنبه 24 فروردین 1391 08:22 بعد از ظهر
با سلام خیلی خیلی بد شد که اردو لغو شد مثل اینکه دانشگاه هر قولی که به ما میده بعد میزنه زیرش اشکال از ماهاست که کوتاه امدیم ......
مهدی
پنجشنبه 24 فروردین 1391 07:54 بعد از ظهر
سلام
تبریک و تسلیت عرض میکنم به همه دانشجویان دانشگاه صنعتی قم البته نه فقط به دلیل اتفاقات اردوی مرنجاب ...

تبریک به دلیل وجود دانشجویان فعال و پر انگیزه ای چون شما دوستان انجمن نجوم و سایر ...

تسلیت به دلیل وجود برخی افراد ناکارآمد و نالایق در برخی مسئولیت های دانشگاه و ... و کمی هم به دلیل وجود عدم یکصدایی و وحدت کلمه در پیگیری و ایستادگی برای کسب حقوق مشروع و قانونی توسط دانشجویان به اصطلاح دانشگاه صنعتی قم!!!

ای کاش مشکل فقط لغو این اردو بود ...
به قول شاعر گفتنی!!!:
خانه از پای بست ویران است
خواجه در بند نقش ایوان است

البته من در این اردو ثبت نام نکردم اما پیشنهاد میکنم برای اعتراض به این حرکت زننده مسئولین ذی ربط ضمن لغو این اردو با امضای یک طومار اعتراضی ، مراتب انزجار خویش را به گوش ریاست دانشگاه برسانید.
...
پنجشنبه 24 فروردین 1391 06:57 بعد از ظهر
المیراراست میگه...خودمون بااون گروه بریم
قاصدی
پنجشنبه 24 فروردین 1391 06:49 بعد از ظهر
در پاسخ المیرا خانم باید بگم ما امکانات برگزاریه یه اردو رو داریم و با گرو های رصدی هم مچ هستیم ولی مستلزم اینه که اول بخوایم.
بازم ممنون از تلاش شما
دانشجو
پنجشنبه 24 فروردین 1391 06:43 بعد از ظهر
من فکر می کنم اگر بخوایم سراغ یه اداره ی کوچیک بریم به نتیجه ای نمی رسیم و قطعا فرهنگی هم خواهد گفت که تحت فشار بوده و همین طور هر قسمتی تقصیر رو به گردن قسمت دیگه می ندازه تا ما از پیگیری خسته بشیم.
به نظرم بهتره سوالاتمون رو از بالاترین مرجع در دانشگاه که اختیار کامل داره بپرسیم و مطالباتمون رو اونجا مطرح کنیم. همه ی این ضعف های موجود، ناشی از نحوه ی مدیریته و تنها کسی هم که اختیار لازم رو داره و می تونه این معضلات رو بر طرف کنه یا حداقل پاسخ قانع کننده ای در مورد این همه توهین و بی برنامگی بده، شخص رئیس دانشگاه هست.
پس بهتره وقتمون رو با مراجعه به قسمت های دیگه هدر ندیم و یکبار هم که شده مطالباتمون رو با صدای بلند به گوش ریاست دانشگاه برسونیم.
دانشجو
پنجشنبه 24 فروردین 1391 06:32 بعد از ظهر
سلام دوستان
اگر بریم اردو و کنسلش نکنیم یعنی این بی برنامگی و توهین حقمون بوده و خودمون پذیرفتیم. اگر هم فقط اردو رو تحریم کنیم، کسی از مسئولین ناراحت نمیشه بلکه خوشحال هم میشن.
به نظر من بهتره اعتراض خودمون رو به هر نحوی که شده نشون بدیم تا شاید دفعات بعد، مسئولان، شأن و شخصیت دانشجو رو یه کم بیشتر در نظر بگیرند.
همون طور که دوستان هم اشاره کردن این بی برنامگی در همه جای دانشگاه ما به چشم می خوره، از وضعیت اساتید تا امکانات آموزشی و رفاهی، تشکل های دانشجویی حتی برای فعالیت های داخل دانشگاه هم با کمبود و بی نظمی و سنگ اندازی روبه رو هستن چه برسه به چنین اردویی!
ببخشید که دردو دلم زیاده، چون طولانی شد راهکارم رو تو نظر بعدی میگم.
المیرا
پنجشنبه 24 فروردین 1391 06:10 بعد از ظهر
03622763133

اینم شماره ی ی تور در خود شهرستان
پاسخ محمد مهدی قاصدی : خووووووب!!؟؟؟؟
قاصدی
پنجشنبه 24 فروردین 1391 05:31 بعد از ظهر
من از اینجا به بعد دیگه وارد بحث نمیشم چون فکر میکنم اونچه لازم بود رو گفتم
فقط میتونم بگم اینجا هست تا دوستان نظرات نهاییشونو بگن و تصمیماتشونو رو با هم هماهنگ کنن و به اتحاد برسن
لطفا موافقین و مخالفین هر نظری همینجا صحبتهاشونو بفرمایند و اجماع نظرات هم به عهده خودتون
امیدوارم محدودیت های مارو درک بکنید
امیـــــــــــــد
پنجشنبه 24 فروردین 1391 05:06 بعد از ظهر
با سلام خدمت آقای قاصدی گل
اول از همه یه خسته نباشید میگم که واقعا خودم شاهد بودم چقدر زحمت کشیدی و تلاش کردی!صد در صد هم مطمئنم حق با شماست و اونا مقصرند.
فک کنم تقریبا هم میدونم مقصر اصلی و اون کسانی هم که بهشون ربط نداشته کیا بودن!!!(فک کنم از جلسه شورای فرهنگی که دو روز پیش برگزار شد....همون!!!)
به نظرم اردو رو خودمون برگزار کنیم یعنی بدون نیاز به مجوز بهتر باشه،راجع به پولشم میدونم بیشتر میشه(حالا تو یونی بات میحرفم...)
نکته آخر :
گفتید هوا بارانیه!!!!!!!!!!
جدیداً هواشناسی هوای 7 هفته آینده رو به طور دقیق اعلام می کنه ها!!!!نه این که روز قبل بگه...!
بعدشم تا اونجایی که من اطلاعات کسب کردم هوای کویر مرنجاب بارانی نیست!حتی یه تور هم دقیقاً تو همین تاریخ داره میره(یعنی پنج شنبه و جمعه) ازشون بپرسید وضعیت هوا رو میگن!
اینم لینک تور:
http://ahoora-climb.blogfa.com
فک کنم بیشتر هوای دانشگاه بارانی بوده!!!
امیدوارم موفق باشید
اگه خواستید میتونید یه جاهایی از نظرم رو ویرایش کنید ولی با انصاف...
پاسخ محمد مهدی قاصدی : سلام
ممنون
نیازی به ویرایش نیست
ما مراجع بسیار معتبرتری رو بررسی کردیم و اعلام وضعیتشون هم موجوده
جهت اطلاع هم باید بگم تنها به پیش بینی 2تا3روز قبل میشه 100%اعتماد کرد و این پیش بینی هم در تمامیه مراجع ما میگفت هوا ابری همراه با بارشه
اما اینکه الان ابری نشد دیگه خلاف تصورات ما بود
در ضمن معما چو حل گشت آسان شود
Maliheh
پنجشنبه 24 فروردین 1391 04:18 بعد از ظهر
این چه وضعشه ؟؟!!
مسئولین دوست داشتن این دانشگاه رو با بقیه دانشگاه ها یه مقایسه ای بکنند ...
مرسی از تلاش های شما...
پاسخ محمد مهدی قاصدی : وظیفمونه
Alireza Arefnia
پنجشنبه 24 فروردین 1391 03:55 بعد از ظهر
ما فکر میکردیم مشکل دانشگاه کمبود امکانات و استاد خوبه نگو مشکل اصلی فقر فرهنگی و اندیشه غلطه.این همه دانشگاه دارن اردو میزارن دارن هزار تا کار دیگه میکنن بعد واسه یه اردو علمی تفریحی چه کارا که نمیکنن این مسئولین ما!!!
حرفی که زدن هم به نفع خودشونه اگه بریم به خواسته بی جاشون تن دادیم اگرم نریم میگن دنبال کار دیگه بودید.نباید احساسی تصمیم گرفت وگرنه برای خومون بد میشه.در هر صورت از انجمن وبچه ها باید تشکر کنیم چون تو این فضا تلاش برای چنین کاری واقعا شاهکاره.ممنون
پاسخ محمد مهدی قاصدی : ممنون از شما
دانشگاه ماست دیگه...
امین
پنجشنبه 24 فروردین 1391 03:45 بعد از ظهر
خوب محمد جان میخوای از این 40 تا نظر یه جمع بندی بکنی بگی چکار بکنیم بهتره؟!
پاسخ محمد مهدی قاصدی : تنها نتیجه ای که من به عنوان دبیر انجمن میتونم بگیرم اینه که خواسته شما کنسل شدن این برنامه با توجه به شرایط دانشگاه هست.
اما راجع به اینکه عکس العمل شما به این قضیه چی میخواد باشه نمیتونم حرفی بزنم.
انجمن تمام تلاشش رو کرده.
حرفاشو زده دعواهاشو کرده اما به هیچ جا نرسید.
تصمیم با دانشجوهاست که میخوان چیکار کنن یا از چه مرجعی علت این اتفاق رو مطالبه کنن
پنجشنبه 24 فروردین 1391 03:33 بعد از ظهر
یک نصیحت دوستانه:
خواهشن جو نگیرتتون، بعدا عواقبش برای ما دانشجوهاس، نه مسئولین!
پاسخ محمد مهدی قاصدی : !
بله جو نگیرتتون سعی کنید عادت کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pardis
پنجشنبه 24 فروردین 1391 03:01 بعد از ظهر
میگم میدونی چکار کن....ی روزیو ی ساعتیو تعیین کن همموم چندتا پلاکارد میگیریم دستمون ک روش اعتراضامونو نوشتیم بعد در کمال آرامش راهپیمایی میکنیم البته با سکوت...یا میتونیم وسط دانشگاه تحسن کنیم...
اینجوری از دو حالت خارج نیس یا همه باهم اخراج میشیم ک خیلی کلاس داره یا ب حرفمون گوش میکنن دیگه بهتر از سردرگمیه دیگه...!!!!!!
واللللللا......
پاسخ محمد مهدی قاصدی : مطمئنا مسئولین با پاسخهای قانع کنندشون به دانشجویان باید از تنش جلوگیری کنند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30